Juve pao u Đenovi, Beloti koštao Mihu pobede

Izvor: B92, 19.Nov.2017, 18:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa doživeli su drugi poraz u sezoni, bolja je bila Sampdorija sa 3:2 na svom terenu u 13. kolu Serije A.

"Stara dama" je pogocima Gonsala Iguaina i Paula Dibale u nadoknadi vremena izbegla debakl, jer je Sampa povela 3:0 desetak minuta pre kraja.

Duvan Sapata, Lukas Toreira i Đanmarko Ferari su u roku od 17 minuta zatrpali mrežu Vojčeka Sčesnog za prvi trijumf nad Juventusom posle četiri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i po godine.

Loš dan imao je i Torino, koji je igrao samo 1:1 sa Kjevom. "Leteći magarci" su poveli pod Alpima već u 14. minutu preko Hatemaja, ali su uz dosta sreće izbegli poraz.

"Bikovi" su poravnali deset minuta pre poluvremena golom Baselija, da bi u 73. Andrea Beloti promašio penal, očajno je šutirao.

Dva minuta pre kraja gosti ostaju sa igračem manje na terenu, isključen je Srbin Ivan Radovanović, ali tim Siniše Mihajlovića nije uspeo da u finišu to kapitalizuje.

Kiks je napravila i Fiorentina remijem 1:1 na gostovanju kod Spala, poraz je izbegla golom Kijeze deset minuta pre kraja meča.

Kaljari je slavio u Udinama sa 1:0, dok je Sasuolo savladao Beneveto sa 2:1, golom Pelusa u 94. minutu utakmice, neposredno nakon što je Domeniko Berardi promašio penal.

Dan zatvara duel Intera i Atalante, a "nerazuri" imaju priliku da prestignu na tabeli Juventus, dok će u poslednjem meču kola u ponedeljak igrati Verona i Bolonja.