Izvor: MozzartSport.com, 02.Avg.2020, 20:12

Fjorentina plesala na kraju sezone (VIDEO)

Ljubičasti slavili u Ferari – 3:1

Ceo nastavak sezone SPAL je odigrao bez ijedne pobede. Nije slavio čak ni na kraju, na oproštaju od Serije A, kada ni Fjorentini bodovi ništa nisu značili. Ali, Ljubičasti su igrali za čast i slavu i na kraju golom u 89. minutu upisali trijumf – 3:1.

Od naredne sezone u Ferari će se igrati drugoligaški fudbal. Potpuno zasluženo, jer SPAL ove sezone nije >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << znao „gde je levo“. Samo pet pobeda u 38 kola, od toga svega dve na svom terenu. Poslednji trijumf ostvaren još u martu. Sa takvim bilansom ne može da se bude član elite.

Fjorentina je posao odradila pošteno. Igrala je za svoju dušu i pobedom okončala sezonu. Prvi gol je postigao Dankan na asistenciju Kjeze, dok je pobedu Ljubičastima doneo Kuame u 89. minutu. Tri minuta kasnije Pulgar je iz penala postavio konačan rezultat.

Igrala su obojica srpskih fudbalera u gostujućem timu. Milenković je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Vlahović zamenjen sredinom drugog poluvremena. Propustio je pre toga veliku šansu da donese vođstvo Fjorentini.

Ceo meč je odigrao i Nenad Tomović na drugoj strani. Ovom utakmicom njemu je istekla pozajmica SPAL-u i vraća se u tabor Kjeva.