Izvor: Blic, 11.Sep.2011, 17:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fetel osvojio Moncu, korak bliže odbrani titule
Vozač Red Bula Sebastijan Fetel stigao je do osme pobede u sezoni na trci za veliku nagradu Italije u Monci. Njegov kolega iz ekipe, Mark Veber, trenutno drugi u generalnom plasmanu, nije završio trku.
Počelo je veoma uzbudljivo, jer je prvom krugu vozač Ferarija Fernando Alonso izbio na čelo kolone, ali se tu nije dugo zadržao jer ga je Fetel obišao već u šestom krugu.
Već u narednom krugu, Veber je morao da završi trku zbog izletanja sa staze, a pored njega >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << još sedmoro vozača nije izdržalo do kraja.
Aktuelni prvak Sebastijan Fetel je iz kruga u krug povečavao prednost nad Fernandom Alonsom i na kraju izvezao trku za 1:20:46.172.
Prava borba vođena je za četvrtu poziciju koju je držao Luis Hamiltom i uspeo je da je sačuva iako je legendarni Mihael Šumaher u nekoliko navrata pretio da ga pretekne, ali je na kraju morao da se zadovolji petim mestom.
Pored Fetela, na podijumu u Monci su se našli i vozać Meklarena Dženson Baton koji je ima drugo najbolje vreme, dok se stepenik plasirao Alonso.
Sledeća trka Formule 1 vozi se u Singapuru 23. septembra.
Velika nagrada Italije:
1. Sebastijan Fetel (Red Bul) 1 sat, 20 min, 46.172 sek
2. DŽenson Baton (Meklaren) + 9.590 sek
3. Fernando Alonso (Ferari) + 16.909
4. Luis Hamilton (Meklaren) + 17.417
5. Mihael Šumaher (Mercedes) + 32.677
6. Felipe Masa (Ferari) + 42.993
7. Haime Alguersuari (Toro Roso) + jedan krug
8. Pol di Resta (Fors Indij) jedan krug
9. Bruno Sena (Reno) jedan krug
10. Sebastijan Buemi (Toro Roso) jedan krug
11. Pastor Maldonado (Vilijams ) jedan krug
12. Rubens Barikelo (Vilijams) jedan krug
13. Heiki Kovalainen (Lotus) jedan krug
14. Jarno Truli (Lotus) jedan krug
15. Timo Glok (Virdžin) jedan kruga
16. Daniel Rikardo (Ispanija) jedan krug
Generalni plasman vozača:
1. Sebastijan Fetel (Nemačka) 284 bodova
2. Fernando Alonso (Španija) 172
3. Dženson Baton (Britanija) 167
4. Mark Vebber (Australija) 167
5. Luis Hamilton (Britanija) 158
6. Felipe Masa (Brazil) 82
7. Niko Rozberg (Nemačka) 56
8. Mihael Šumaher (Nemačka) 52
9. Vitalij Petrov (Rusija) 34
10. Nik Hajdfeld (Nemačka) 34
11. Kamui Kobajaši (Japan) 27
12. Adrijn Sutil (Nemačka) 24
13. Haime Algversuari (Španija) 16
14. Sebastijan Buemi (Švajcarska) 13
15. Pol di Resta (Britanija) 12
16. Serhio Peres (Meksiko) 8
17. Rubens Barikelo (Brazil) 4
18. Bruno Sena (Brazil) 2
19. Pastor Maldonado (Venecuela) 1
Plasman konstruktora:
1. Red Bul 451 bod
2. Meklaren 325
3. Ferari 254
4. Mercedes 108
5. Lotus 70
6. Fors Indija 36
7. Zauber 35
8. Toro Roso 29
9. Vilijams 5
VN Italije: Fetel sve bliži odbrani titule
Izvor: Sportal.rs, 11.Sep.2011
Dominacija se nastavlja! Branilac titule i lider u šampionatu Sebastijan Fetel u nedelju je prišao na korak bliže odbrani titule, pošto je u trci za Veliku nagradu Italije, voženoj na stazi u Monci, stigao do osmog tijumfa u sezoni, odnosno 18.
Horhe Lorenco trijumfovao na stazi Mizano u San Marinu
Izvor: TvojPortal.com, 11.Sep.2011
Izvor: pressonline . Aktuelni šampion kraljevske klase Moto GP šampionata Španac Horhe Lorenco trijumfovao je na Velikoj nagradi San Marina, 13. trci sezone.. . Branilac titule u kraljevskoj klasi zaostaje 35 bodova za Stonerom u generalnom plasmanu. . Lorenco je do treće pobede ove sezone...







