Elija: Juventus mi je ukrao ferari

Izvor: Mondo, 29.Avg.2012, 17:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Elija: Juventus mi je ukrao "ferari"

Kada je konačno otišao iz Juventusa i za 7,5 miliona evra prešao u Verder iz Bremena, Holanđanin Eljero Elija otvorio je dušu i priznao da je u Torinu doživeo retko viđenu "torturu".

Ne samo što nije igrao - zabeležio je samo pet nastupa u crno-belom dresu u sezoni 2011/12 - već je prema sopstvenim tvrdnjama na kraju bio i šikaniran, uslovljavan...

"Svakom igraču sledovala je premija za osvojeni skudeto. Mogli smo da biramo ili novi 'ferari' ili >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << bonus od 200.000 evra. Ipak, ljudi iz Juventusa su me uslovili pred potpisivanje ugovora sa Verderom da moram da se odreknem tog prava ukoliko želim da zaista odem u Bremen", rekao je 25-godišnji Elija.

On nije do kraja objasnio šta se dogodilo po tom pitanju i da li će zaista i pravno dići ruke od premije koja mu je kao prvotimcu bila zagarantovana, ali je usput "pljunuo" i suspendovanog trenera bjankonera, Antonija Kontea.

"Trener Antonio Konte nikada, ni u jednoj situaciji, nije razgovarao sa mnom! Nije mi uputio jednu jedinu reč tokom cele godine... Potpuno me je ignorisao, kao da ne postojim. Nikada u životu nisam doživeo tako nešto. To je bila prava frustracija za mene", rekao je Elija, koji je u Torinu izgubio status reprezentativca Holandije.

Elija je u Juventus dođao iz Hamburga prošlog leta za devet miliona evra i odigrao je četiri utakmice u Seriji A i jednu u Kupu Italije. Bez gola i asistencije... Kao krilni napadač, koji može da igra po oba boka, Elija je došao iz HSV u kojem je za dve sezone postigao osam golova, uz 11 asistencija, na 63 utakmice.

Sada se vraća u Bundesligu, za fiksnih 5,5 miliona evra i dodatna dva u slučaju određenog broja odigranih utakmica u klubu, reprezentaciji, broja postignutih golova, itd.

Njegove reči donekle se poklapaju sa tvrdnjama našeg Miloša Krasića da je prošle sezone, kod Antonija Kontea, bio potpuno ignorisan, bez prava na razgovor sa trenerom o svom statusu u klubu. I Krasić je ovog leta otišao u Fenerbahče, nakon što je u međuvremenu bio omalovažavan i od strane italijanskih novinara, koji su tvrdili da nije naučio ni reč italijanskog i da je "ograničen" igrač.

Sve to pisano je o Krasiću nakon što je bio zakucan za klupu kod Kontea, dok je u prvoj sezoni od dolaska iz CSKA Moskve za 16 miliona evra, kod Luiđija Del Nerija, odigrao 41 utakmicu, postigao devet golova i bio označen kao "Novi Nedved".

Kod Kontea je odigrao devet utakmica cele sezone i postigao jedan gol.

Ali, Konte je uzeo titulu i tu se priča završava.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Pogledaj vesti o: Ferrari

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.