Izvor: B92, 22.Nov.2011, 22:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ekološki auto-kalendar
Ni auto-kalendari više nisu kao nekad. Zgodne devojke su još uvek tu – ali gde su nestali svi oni moćni automobili?
"Energetska efikasnost nikad nije izgledala ovako dobro”, kaže se u promotivnoj dosetki Pump Rebels kalendara za 2012. godinu.
Ovaj kalendar na fotografijama kombinuje atraktivne devojke u bikinijima i "zelene” automobile sa hibridnim, električnim ili dizel motorima sa malom potrošnjom goriva.
Tako su Ferrari, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Lamborghini i drugi superautomobili ustupili svoje mesto vozilima kao što su Toyota Prius, Nissan Leaf ili električni Smart.
Da li to znači da dolazi vreme kada se moć jednog automobila neće meriti brojem "konja”, već niskom potrošnjom i emisijom CO2?
Jedno je sigurno – ovaj kalendar nećete videti na zidu u kancelariji Jeremy Clarksona.
Vozili smo: Toyota Prius III
Nissan Leaf
Pogledaj vesti o: Ferrari, Lamborghini, Toyota






