Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Maj.2015, 15:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sertić: Prvi kontigent Fijata u Rusiji možda već u maju
Prvi kontigent Fijatovih vozila proizvedenih u Kragujevcu mogao bi biti izvezen u Rusiju već ovog meseca, ili početkom juna, izjavio je ministar privrede Željko Sertić.
On je prilikom današnje posete Subotici izjavio da postoje najave da bi taj proces mogao da bude i zvanično završen.
Svaka od zemalja članica Carinske unije mora da da svoju saglasnost, tako da to nije jednostavno pitanje i traje neko vreme, ali imamo naznake da bi prvi kontigent mogao veoma >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << brzo, već sada recimo u toku maja, eventualno početkom juna da bude odobren, rekao je Sertić.
On nije želeo da licitira o kom broju vozila bi se radilo u tom prvom kontigentu, rekavši da je u odnosu na tu broju značajniji politički okvir i spremnost Carinske unije, da prema Srbiji pokaže takvu vrstu pažnje i otvori mogućnost da jedna deo automobila proizvedenih u Kragujevcu ode na to tržište.
To će svakako biti, u ovim teškim vremenima i odnosa Rusije i Evropske unije, jedan pokazatelj da ipak dobrom saradnjom možemo ekonomski da budemo uvek korak ispred politike, rekao je Sertić.
On je dodao da se u razgovorima koji se vode sa predstavnicima Evropske unije često može čuti da postoje različita mišljenja zvanične politike i biznisa, a da je Srbiji interes da to bude uvek u jednom fokusu i u jednom pravcu jer se od ekonomije živi.
Pogledaj vesti o: Fiat, Kragujevac
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Prva Fijatova vozila u Rusiji možda već u maju
Izvor: Mondo, 17.Maj.2015
Prvi kontigent Fijatovih vozila proizvedenih u Kragujevcu mogao bi biti izvezen u Rusiju već ovog meseca, ili..










