Izvor: RTS, 16.Jun.2016, 19:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pregovori sa rukovodstvom "Fijata"
Predstavnici Ministarstva privrede poručili su poslovodstvu kompanije "Fijat Krajsler automobili" da je interes države da ta kompanija prevaziđe probleme i dobro posluje. Samostalni sindikat fabrike počeo je u međuvremenu pregovore s rukvodstvom fabrike. Posle odluke da se od septembra ukine jedna smena i otpusti više od hiljadu radnika, Samostalni sindikat je zatražio pomoć Vlade Srbije. Ministarstvo obećava posredovanje u rešavanju spornih pitanja.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Posle odluke rukovodstva fabrike da od septembra ukine celu jednu smenu i otpusti više od hiljadu radnika, Samostalni sindikat je zatražio pomoć Vlade Srbije u rešavanju tog problema.
U prvom krugu pregovora dogovor nije postignut, a o zahtevima sindikata ponovo će se razgovarati sledeće nedelje.
"Poslovno rukovodstvo je ponudilo zakonske otpremnine plus još jedan deo, kao i fiksni deo o kome ne bismo sada pričali dok ne postignemo konačni dogovor", kaže predsednik Samostalnog sindikata FCA Srbija Zoran Marković.
Nada se da će u ponedeljak postići dogovor sa poslovnim rukovodstvom o otpremninama.
"To je ono na čemu insistiramo – da budu dobrovoljne otpremnine za sve zaposlene i da se u saradnji sa Vladom Republike Srbije nastavi kontinuitet proizvodnje za one radnike koji ostaju", rekao je Marković.
Iz Ministarstva privrede saopštavaju da su razgovarali sa poslovodstvom kompanije i ističu da je interes države da ta kompanija prevaziđe probleme i dobro posluje.
Dodaje se da će se u narednih nekoliko dana predstavnici Ministarstva privrede sastati i s predstavnicima sindikata te kompanije, a da će to ministarstvo posredovati u rešavanju spornih pitanja kako bi se eventualni problemi otklonili i fabrika nastavila sa operativnim aktivnostima osiguravajući kontinuitet u poslovanju.
Pogledaj vesti o: Fiat, Kragujevac









