Niče fabrika za 1.500 radnika

Izvor: B92, 23.Avg.2013, 16:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Niče fabrika za 1.500 radnika

Beograd -- Kompanija Leoni počela je u Doljevcu kod Niša da gradi drugu fabriku u Srbiji, u kojoj će biti zaposleno 1.500 radnika, a investirano 21 milion evra.

U novoj fabrici površine oko 25.000 kvadratnih metara proizvodiće se kablovi za vozila Land Rover i Jaguar, a za svako novo radno mesto Agencija za strana ulaganja i promociju izvoza SIEPA pripremila je podsticaj od 7.000 evra.

Ministar finansija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i privrede Mlađan Dinkić rekao je na otvaranju radova na izgradnji fabrike, da će u novim pogonima proizvodnja početi od proleća sledeće godine i da prvih 400 radnika sada kreće na obuku.

"Do kraja sledeće godine svih 1.500 radnika dobiće posao", rekao je Dinkić i dodao da će izgradnjom druge fabrike Leoni u Srbiji vrednost izvoza te kompanije biti veća, a automobilska industrija dodatno pojačana još jednom novom fabrikom.

Kompanija Leoni je na 15. mestu po vrednosti izvoza u Srbiji, a u prvih sedam meseci iz fabrike u Prokuplju izvezli u kablova za automobile u vrednosti 50 miliona evra, saopštilo je Ministarstvo finansija i privrede.

U fabrici u Prokuplju, kompanija Leoni zapošljava 1.750 radnika. Fabrika u Doljevcu imaće oko 25.000 kvadrata na 8,7 hektara, a to zemljište obezbedila je opština Doljevac u blizini sela Malošište bez naknade.

Svečanosti povodom početka izgradnje fabrike Leoni prisustvovali su i predsednik Skupštine Srbije Nebojša Stevanović i direktor kompanije Leoni Viring Sistems Sautist (Wiring Systems Southeast) Jerg Paehnac (Joerg Paećnatz).

Ministar Dinkić uručio je danas predstavnicima kompanije Leoni Ugovor o podsticanju investicija.
Pogledaj vesti o: Rover,   Mlađan Dinkić

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Niče fabrika za 1.500 radnika

Izvor: B92, 23.Avg.2013

Beograd -- Kompanija Leoni počela je u Doljevcu kod Niša da gradi drugu fabriku u Srbiji, u kojoj će biti zaposleno 1.500 radnika, a investirano 21 milion evra...U novoj fabrici površine oko 25.000 kvadratnih metara proizvodiće se kablovi za vozila Land Rover i Jaguar, a za svako novo radno mesto...

Nastavak na B92...

Leoni gradi fabriku u Doljevcu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Avg.2013

U novoj fabrici površine oko 25.000 kvadratnih metara proizvodiće se kablovi za vozila Land Rover i Jaguar, a za svako novo radno mesto Agencija za strana ulaganja i promociju izvoza SIEPA pripremila je podsticaj od 7.000 evra.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.