
Izvor: RTS, 16.Jun.2022, 10:50
Predstavnik radnika Fijata: Propali pregovori sa Vladom, sutra protest
Kako je za RTS rekao predstavnik radnika kragujevačkog Fijata Đorđe Milojević, pregovori sa Vladom Srbije o budućnosti radnika te kompanije su propali.
Đorđe Milojević je istakao da im je predstavnik radne grupe rekao da Vlada danas do 11 sati, što je bio zahtev radnika, ne može da izađe sa konkretnom ponudom za zaposlene koji su tehnološki višak, niti da govori o visini otpremnina.
Podsećamo, na jučerašnjem sastanku dogovoreno >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je da izjašnjavanje zaposlenih za odlazak na rad u inostranstvo bude produženo do ponedeljka do 13 sati.
Tek posle toga Vlada bi mogla da izađe sa konkretnom ponudom.
Predstavnici radnika Fijata za sutra u podne najavljuju početak protesta.
Pogledaj vesti o: Kragujevac
Propali pregovori oko Fijata, od sutra protesti i blokade
Izvor: NoviMagazin.rs, 16.Jun.2022
Pregovori u okviru radne grupe za Fijatove radnike su propali i mi od sutra krećemo u proteste i blokade, rekao je danas agenciji Beta predstavnik radnika i član pregovaračko tima Đorđe Milojević.