“Fijat tipo“ pobedio u – finalu

Izvor: Šumadija Press, 16.Dec.2015, 14:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

“Fijat tipo“ pobedio u – finalu

Međunarodni žiri “Autobesta”, nezavisne organizacije osnovane 2001. godine – proglasio je “fijat tipo“ najboljim automobilom za 2016. godinu.

Odluku o tome doneo je međunarodni žiri, u kojem su bili 26 novinara, specijalista za uutomobilizam, iz 26 evropskih zemalja.

Sportskim rečnikom, „fiajt tipo“ je pobedio u fajnal-foru, jer je dobio 1.492 poena, čime je nadmašio ostale finaliste – „opale astru“, „hjundai tukson“, „hondu CRV i „mazdu >> Pročitaj celu vest na sajtu Šumadija Press << CX-3“.

Prilikom ocenjivanja, posebno je vrednovan odnos kvaliteta i cene automobila. U Kompaniji „Fijat Krajsler automobili“ ističu da to potvrđuje da su uspeli u nameri da ovaj model bude funkcionalan automobil sa najboljim odnosom cene i kvaliteta, što predstavlja ključni koncept funkcionalne porodice brenda “fijat“.

Novinarski žiri bio je iz zemalja u kojima živi 91 odsto od ukupnog broja stanovnika Starog kontinenta, a ocenjivani su dizajn, komfor, ekonomičnost upotrebe, upravljivost, cena, mreža servisa, distribucija rezervnih delova, različitost i vrednost otkupa, dakle 13 parametara. Sve u svemu, da bi pobedio, automobil mora da predstavlja najbolju ponudu za većinu evropskih kupaca.

Prema oceni žirija, dakle, „tipo“ je izvanredan proizvod koji ima sve elemente koji su potrebni da bi zadovoljio prosečnog kupca u Evropi: dizajn, motore, traženi kvalitet, udobnost, različitost i odličan odnos cene i kvaliteta.

Svečano uručenje nagrade, kako je predviđeno, biće održano u Milanu, u februaru.

Novi „Fijatov“ model ima veliku zapreminu prtljažnika – 520 litara, kompaktne dimenzije – dug je 4,54, širok 1,79, a visok visok 1,49 metara. Međuosovinsko rastojanje od 2,64 metra naglašava izuzetnu udobnost enterijera. Sve ovo je poboljšano italijanskim dizajnom, i spolja i iznutra, što automobil čini jedinstvenim u svom segmentu.

Proizvođači, a i ocenjivači, tvrde da ovaj novi model automobil ima pouzdanu konfiguraciju vešanja za veoma preciznu vožnju, ima odličnu stabilnost na putu i izvanrednu udobnost, čemu doprinose nezavisno vešanje tipa „mek ferson“ na prednjoj osovini i torzija na zadnjoj osovini. Te dve konfiguracije su optimizovane za smanjenje težine i doprinose smanjenju potrošnje goriva.

Novi model ima vrlo bogatu standardnu opremu, kao i sistem „ukonekt“, muktimedijalni uređaj koji omogućava pristup svim glavnim funkcijama multimedijalnih resursa, uključujući i ejran od pet inča, osetljiv na dodir.

Ovaj model dizajnirao je Centar za dizajn kompanije “Fijat“, model je razvijen sa odeljenjem „Tofaš“, a i proizveden je u fabrici „Tofaš“u turskom gradu Bursi. U „Fijatu“ kažu da je to jedna od najboljih fabrika automobila na svetu koja je osvojila zlatnu medalju takozvanog standarda „Proizvodnja svetske klase”.
Pogledaj vesti o: Chrysler

Nastavak na Šumadija Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Šumadija Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Šumadija Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.