Ševi 2016. odlazi iz Evrope

Izvor: B92, 05.Dec.2013, 17:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ševi" 2016. odlazi iz Evrope

Detroit -- Američki automobilski gigant Dženeral motors (GM) će do 2016. godine uveliko povući marku automobila "ševrolet" sa evropskog tržišta.

Kao razlog se navodi teška ekonomska situacija na Starom kontinentu, a GM umesto toga planira da se koncentriše na reklamiranje vozila marke "opel", koja se proizvode u Nemačkoj, kao i na reklamiranje britanske marke >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "vokshol", dok će se u narednim godinama fokusirati na plasman luksuznih modela "kadilak" u Evropi, prenosi Frans pres.

Ova odluka će ugroziti profit kompanije Dženeral motors i uzrokovati specijalne troškove u visini od 700 miliona do milijardu dolara u periodu između poslednjeg kvartala 2013. i prvog tromesečja 2014. godine, navodi se u saopštenju Dženeral motorsa.

"Dženeralmotorsov brend 'ševrolet' više neće imati vodeće prisustvo u zemljama zapadne i istočne Evrope, zbog teške ekonomske situacije na kontintentu", dodaje se u saopštenju.

Od 2016. godine ova kompanija će prodavati samo poznate modele "ševroleta" poput "korvete" u zapadnoj Evropi, dok će druge modele nastaviti da prodaje u Rusiji i grupi bivših sovjetskih republika iz Zajednice nezavisnih država (CIS).

Nastavak na B92...



Povezane vesti

"Dženeral motors" povlači "ševrolet" iz Evrope

Izvor: Mondo, 06.Dec.2013, 02:49

Američki automobilski gigant "Dženeral motors" će do 2016. godine povući marku autombila "ševrolet" sa evropskog..

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.