Izvor: B92, 15.Avg.2012, 11:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Chevrolet Trax u Parizu 2012.
Novi Chevroletov kompaktni krosover imaće svetsku premijeru krajem septembra 2012, na Sajmu automobila u Parizu, dok će se u prodaji naći početkom 2013. godine.
General Motors će, nakon modela Opel Mokka, ponuditi tržištu još jedan mali krosover - Chevrolet Trax, koji će deliti istu platformu sa modelima Mokka i Buick Encore.
Na prednjem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << delu vozila dominira maska hladnjaka, dok naglašeni lukovi blatobrana odaju utisak snažnijeg i većeg vozila. Chevrolet Trax je inače dugačak 4.248 mm, širok 1.766 mm, dok međuosovinsko rastojanje iznosi 2.555 mm. Kapacitet prtljažnika iznosi 358 litara.
U višim paketima opreme, dostupan je MyLink multimedijalni sistem sa navigacijom.
Kupcima će biti ponuđene dve benzinske i jedna dizel verzija. Pored 1.6 litarskog benzinca za sada nepoznatih karakteristika, dostupan je i model sa 1.4 litarskim turbo-punjenim benzinskim motorom sa 142 ks i 200 Nm obrtnog momenta.
Ovaj motor uparen je sa šestostepenim ručnim menjačem.
Što se tiče dizel varijante, Chevrolet se opredelio za 1.7 litarski turbo-punjeni agregat koji je u stanju da razvije 132 ks i 300 Nm obrtnog momenta.
U dizel verziji, baš kao i u 1.4 litarskom benzincu, kao opcija biće dostupan automatski šestostepeni menjač i pogon 4x4, dok je pogon na prednjim točkovima standardan na svim modelima.
Sve verzije Chevroleta Trax sa ručnim menjačem biće opremljene stop/start sistemom.
Pročitajte više o modelu Opel Mokka.
Pročitajte o Chevroletu Cruze karavan.















