Izvor: B92, 21.Apr.2014, 11:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvi BMW u kojem ćete želeti da se vozite pozadi
Koncept koji je BMW predstavio na Salonu u Pekingu predstavlja viziju buduće luksuzne limuzine serije 7.
O istom troško, menadžeri u BMW-u su iskoristili priliku da prekinu brojna nagađanja o tome da li će kompanija uvesti i seriju 9 u svoj katalog, kao najluksuzniji model.
Koncept serije 7 u podseća na prošlogodišnji Pininfarinin kocept Gran Lusso V12 Coupe. Ipak, za rešenje iz BMW-a možemo reći >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da ima elegantniji zadnji deo, dok napred dominira ogromna maska hladnjaka pored koje jedva ostaje dovoljno prostora za farove.
Enterijer je potpuno nov i potpuno obložen kvalitetnom kožom, drvetom i ugljničnim vlaknima. BMW je tradicionalno automobil podređen vozaču, ali kada vidite fotografije putničkog prostora, moražete da razmislite da li biste pre vozili ili bili voženi.
Zamišljen da prevaziđe nivo luksuza na koji su navikli putnici prve klase na prekookeanskim letovima koncept serije 7 pozadi nudi prostor za dvoje, dva odvojena tableta, sklopivi stočić, i sedišta koja obuhvataju čitavo telo.
Vozač dobija jednostavno dizajniranu konzolu sa 3 displeja, sa uzdignutim centralnim delom na kojem se nalazi kontrolni centar novog iDrive sistema.
Nova generacija "head-up display-a" projektovaće podatke o vozilu direktno na onaj deo vetrobrana na kojem se nalazi njegova linija pogleda.
Laserski farovi će na kolovoz projektovati snop svetlosti koji je 10 puta jači od aktuelnih LED svetala dok će se pozadi naći svetla u OLED tehnologiji.
Šef dizajna u BMW-u izjavio je da ovaj koncept, sa svim detaljima, preciznošću i inovativnim tehnologijama, predstavlja logičan korak napred u neašem doživljaju luksuza.
Prvi BMW u kojem ćete želeti da se vozite pozadi
Izvor: B92, 21.Apr.2014
Koncept koji je BMW predstavio na Salonu u Pekingu predstavlja viziju buduće luksuzne limuzine serije 7...O istom troško, menadžeri u BMW-u su iskoristili priliku da prekinu brojna nagađanja o tome da li će kompanija uvesti i seriju 9 u svoj katalog, kao najluksuzniji model...Koncept serije 7 u...












