Otkriven devizni prekršaj na graničnom prelazu

Izvor: Akter, 21.Apr.2015, 19:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otkriven devizni prekršaj na graničnom prelazu

Carinici na graničnom prelazu Gostun, prema Crnoj Gori, otkrili su jednog motociklistu koji je pokušao da iz zemlje iznese oko 20.000 evra više nego što je dozvoljeno propisima, saopšteno je danas iz Uprave carina

U saopštenju se navodi da su carinici na tom prelazu, u smeru ka Crnoj Gori, zaustavili motocikl marke "BMW" budvanskih registarskih oznaka kojim je upravljao 35-ogodišnji državljanin BiH sa prebivalištem >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << u Budvi.

Na pitanje carinika da ili ima nešto da prijavi za kontrolu, izjavio je da nema ništa sem novca.

"Na pitanje o kojoj sumi je reč, rekao je da sigurno ima 7.000 evra, a da nije siguran da li ima i više, jer je u međuvremenu u Beogradu kupovao neku robu za svoju firmu", navodi se.

Carinik je tražio da pokaže novac koji nosi sa sobom i tada je utvrđeno da je u torbici sa ličnim dokumentima imao ukupno 30.000 evra za koje nije posedovao nikakvu potvrdu o prethodnom unosu te sume u Srbiju.

Protiv tog motocikliste pokrenut je prekršajni postupak, a prethodno mu je vraćen dozvoljeni iznos od 10.000 evra.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.