Kad se udruže BMW, Fiat i Intel...

Izvor: Mondo, 16.Avg.2017, 14:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kad se udruže BMW, Fiat i Intel...

Tri velike kompanije imaju velike planove, i to zajedničke.

Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock

Kompanija "Fiat Kajsler" (Fiat Chrysler, FCA) se udružuje sa BMV-om (BMW) i "Intelom" u razvijanju autonomnog sistema vožnje.

Kompanije su saopštile da će taj sistem za takozvana samovozeća vozila koristiti proizvođači širom sveta, a biće dovoljno fleksibilan da se mogu zadržati identiteti brendova.

Ovaj potez je >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << poslednji u nizu kupovina i partnerstava automobilskih i tehnoloških kompanija u trci za razvojem autonomnih vozila.

Pročitajte: Svaki drugi Srbin je za auto bez vozača, a vi?

FCA je, na primer, u partnerstvu i sa kompanijom Google i to partnerstvo da će se nastaviti.

Proizvođač kompjuterskih čipova "Intel" je nedavno kupio izraelsku firmu "Mobilaj" (Mobileye), lidera u razvoju softvera sa integrisanim autonomnim automobilskm senzorima.

BMW, "Intel" i "Mobilaj" su partnerstvo objavili 2016.
Pogledaj vesti o: BMW,   Fiat

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.