I BMW gradi fabriku u Slovačkoj?

Izvor: B92, 03.Maj.2012, 10:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I BMW gradi fabriku u Slovačkoj?

Bratislava -- Nemački proizvođač automobila BMW razmatra mogućnost izgradnje nove fabrike u Slovačkoj, objavila je tamošnja privatna televizija Markiza.

Prema slovačkom ministru rada, Janu Rihteru, pregovori sa kompanijom su u početnoj fazi. Glavni konkurent Slovačke za investiciju BMW-a je, navodno, Meksiko.

Automobilska industrija je jedan od glavnih pokretača izvozno orijentisane slovačke privrede.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
U zemlji svoje fabrike već imaju "Folskvagen", "Kia" i PSA "Pežo Sitroen", koje su prošle godine proizvele skoro 640.000 vozila.

Slovačka je tako, preračunato prema broju stanovnika, postala proizvođač automobila broj jedan u svetu. Ove godine bi proizvodnja automobila trebalo ponovo da se poveća.

BMW bi svoju novu fabriku, prema medijima, mogao da izgradi u industrijskom parku Kehnec u istočnoj Slovačkoj, gde je visoka nezaposlenost.

Sadašnje fabrike tri proizvođača automobila su smeštene na zapadu i severu zemlje, gde se nalazi i većina njihovih kooperanta.

Na koncentraciju firmi u tom regionu uticao je i nedostatak auto puteva između zapadnog i istočnog dela Slovačke, navelo je ranije udruženje autoindustrije. Taj put, prema proceni sadašnje vlade, neće biti dovršen ni do 2017. godine.
Pogledaj vesti o: Nova godina,   KIA,   Peugeot

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Moguća izgradnja fabrike BMW u Slovačkoj

Izvor: Capital.ba, 03.Maj.2012

BRATISLAVA, Njemački proizvođač automobila BMW razmatra mogućnost izgradnje nove fabrike u Slovačkoj, objavila je tamošnja privatna televizija Markiza. Prema slovačkom ministru rada, Janu Rihteru, pregovori sa kompanijom su u početnoj ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.