Izvor: B92, 22.Jul.2010, 02:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
General Motors lansirao Baojun
Potražnja za luksuznim automobilima u Kini produžila je na nekoliko meseci listu čekanja za modele poput nove BMW-ove serije 5, a na slatkim mukama su i Audi i Mercedes. Podjednako visok interes u najmnogoljudnijoj zemlji sveta vlada i za automobilima na suprotnoj strani cenovne lestvice.
General Motors je u saradnji sa SAIC-om i Wulingom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za kinesko tržište lansirao novi brend Baojun, što u prevodu znači – "cenjeni konj".
Baojun će biti GM-ov brend sa niskom cenom u Kini. Poređenja radi, na sličan način Dacia za Renault igra istu ulogu na evropskom tržištu.
Za sada nije poznato kada će američki proizvođač u saradnji s kineskim partnerima predstaviti prvi model, koji će kupcima, prema GM-ovom saopštenju za medije – "ponuditi kvalitet na svetskom nivou uz niske troškove održavanja", ali njegova cena ne bi trebalo da bude veća od 7.000 američkih dolara.
Izvor - T-Portal
Pogledaj vesti o: Dacia, Mercedes Benz, Renault
















