Izvor: B92, 06.Okt.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BMW zadržava Kubicu i Hajdfelda
Ekipa Formule 1 BMW Zauber zadržače sadašnje vozače Roberta Kubicu i Nika Hajdfelda i u narednoj sezoni, a mesto u timu sačuvaće i test vozač Kristijan Klajn.
"BMW Zauber se opredelio za kotinuitet. Nik i Robert su pokazali da su izvanredan par, a Kristijan sa svojim iskustvom uvek dobro dođe timu i u svakom trenutku mogao bi, u slučaju potrebe, da zameni jednog od vozača", rekao je direktor >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tima Mario Tajsen.
Prethodnih dana u medijima se spekulisalo da bi BMW umesto Hajdfelda mogao da dovede dvostrukog prvaka sveta Fernanda Alonsa, ali je Španac to demantovao, rekavši da želi da ostane u Renou.
Tri trke pre kraja šampionata sveta Kubica se nalazi na trećem mestu u generalnom plasmanu sa 13 bodova manje od drugoplasiranog Brazilca Felipea Mase. Hajdfeld je trenutno peti i ima osam bodova manje od svog klupskog kolege.
Pogledaj vesti o: BMW








