Wiesmann u britanskim rukama

Izvor: AutoBlog, 17.Nov.2015, 02:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Wiesmann u britanskim rukama

Wiesmann je zatvorio svoja vrata prošle godine kada je proglašen bankrot, ali poslednje vesti kažu da je nemački proizvođač sportskih automobila dobio novog vlasnika, i to iz Velike Britanije. Za sada nema mnogo detalja, ali suosnivač Wiesmanna Friedhelm Wiesmann je za medije izjavio da su kompaniju kupili Berry i Anita Tatalovic. Wiesmann je potvrdio da su već potpisali ugovor, kao i da pomenuti par namerava da ponovo pokrene poizvodnju sportskih automobila. U kratkoj vesti se ne precizira koji modeli će ponovo početi da se proizvode, ali najnoviji model im je bio GT MF4-CS, promovisan na sajmu u Ženevi 2013. godine povodom 25-godišnjice kompanije. GT MF4-CS je pokretao 4,0 litarski V8 motor sa 309 kW/420KS i 400 Nm, u kombinaciji...

Nastavak na AutoBlog...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.