Uspon dizelaša u SAD

Izvor: B92, 15.Jul.2014, 12:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uspon dizelaša u SAD

Sjedninjene Države nikad nisu bile nakonjene automobilima sa dizel motorima. Međutim stavovi kupaca na ovom tržištu polako se menjaju, a prodaja dizelaša raste iz meseca u mesec.

Prema najnovijim podacima, u SAD je u prvih šest meseci 2014. prodato 25 odsto više automobila sa dizel motorom nego što je to bio slučaj u istom periodu 2013. Rekordni rast isporuka vozila na dizel zabeležen je u aprilu kada je prodaja povećana za 60,4% u odnosu na isti mesec prethodne godine.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Prodaja dizeleša rasla je tokom 43 od poslednjih 47 meseci, što govori o konstantnom i stabilnom povećanju interesovanja kupaca.

Analitičari smatraju da su ovi podaci značajni jer pokazuju da se prodaja dizelaša povećavala uprkos tome što je u istom periodu zabeležen rast cena dizel goriva, a kupcima su na raspolaganju i drugi štedljivi modeli automobila, kao što su vozila na električni ili hibridni pogon.

Na tržištu SAD trenutno je dostupno pedesetak modela putničkih automobila i pik-ap vozila, a očekuje se da će se ovaj broj udvostručiti u narednih 18 meseci.

Sa druge strane, prodaja modela sa hibridnim pogonom u prvom polugodištu opala je za oko 10%, u poređenju sa istim periodom 2013, a rast je zabeležen samo u maju.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Uspon dizelaša u SAD

Izvor: AutoBlog, 15.Jul.2014

Sjedninjene Države nikad nisu bile nakonjene automobilima sa dizel motorima. Međutim stavovi kupaca na ovom tržištu polako se menjaju, a prodaja dizelaša raste iz meseca u mesec. Prema najnovijim podacima, u SAD je u prvih šest meseci 2014. prodato 25 odsto više automobila sa dizel motorom nego...

Nastavak na AutoBlog...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.