Izvor: Nezavisne Novine, 21.Nov.2014, 09:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ubica četrnaestogodišnje Ivane uskoro pred sudom
BEOGRAD - Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Darka Kostića /39/ zbog ubistva četrnaestogodišnje Ivane Podraščić iz Batajnice, kao i za silovanje Kristine Kovačević.
Na teret mu se stavlja da je 31. jula silovao, a zatim motikom usmrtio djevojčicu u napuštenoj kući u beogradskom naselju Petlovo Brdo i da je zatim njeno tijelo zavio u spužvu i zakopao.
Zločin je otkriven posljednjeg dana septembra kada je Kristina Kovačević prijavila >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << policiji da ju je Kostić u istoj kući mučio i silovao, prenose beogradski mediji.
Po dolasku na mjesto zločina, policijski inspektori su otkrili leš u poodmakloj fazi raspadanja tako da nije bilo moguće obaviti prepoznavanje.
U istrazi je navedeno da su ono što je Kostić izjavio prilikom saslušanja kada je priznao zločin, te dokazi pronađeni na licu mjesta i rezultati DNK analize, nedvosmisleno ukazivali na to da je riječ o Ivani.
Nastavak na Nezavisne Novine...








