Toyota opoziva 1,75 miliona automobila

Izvor: B92, 15.Okt.2014, 13:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Toyota opoziva 1,75 miliona automobila

Japanski proizvođač objavio je da povlači 1,75 miliona automobila širom sveta zbog problema sa kočnicama i drugim kvarovima. U saopštenju je ukazano na tri problema koji se mogu javiti na nekoliko modela kompanije Toyota, među kojima su i vozila luksuzne marke Lexus.

Kao jedan od problema Toyota navodi nepravilno oblikovan deo kočionog sistema, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji bi vremenom mogao dovesti do promene u "osećaju" vozača prilikom pritiskanja papučice kočnice.

Taj nedostatak je ustanovljen kod 802.000 automobila modela Crown Majesta, Crown, Noah i Voxy, pre svega u Japanu i Kini, koji su proizvedeni u periodu od juna 2007. do juna 2012. godine.

Drugi problem odnosi se na mogući kvar cevi za dovod goriva koji može izazvati požar na 759.000 automobila, a obuhvata Lexus modele proizvedene između januara 2005. i septembra 2010. godine. Više od polovine opozvanih vozila sa tim kvarom je prodato u SAD.

U Toyoti smo saznali da je u Srbiji prodato 46 vozila marke Lexus, koja su obuhvaćena ovom kampanjom. Kako kažu, radi se o redovnoj kontroli kvaliteta, ali s obzirom na potencijani problem koji može da nastane zbog zamor materijala, Toyota je objavila globalnu servisnu kampanju.

Do sada nije bilo izveštaja o bilo kakvim problemima, nezgodama niti komplikacijama zbog mogućeg kvara.

Toyota je, takođe, ukazala na treći mogući nedostatak na 190.000 automobila sa japanskog tržišta koji imaju problem sa sistemom za ubrizgavanje goriva. I ovaj kvar u krajnjem slučaju može dovesti do požara.

Izvor: B92, Tanjug
Pogledaj vesti o: Toyota

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.