Tesla predstavlja novi program koji podrazumeva zamenu baterije

Izvor: Moto.rs, 22.Dec.2014, 15:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tesla predstavlja novi program koji podrazumeva zamenu baterije

Tesla je najavio planove za pokretanje pilot programa koji podrazumeva zamenu baterije a koji će početi u toku naredne nedelje.

Proizvođač navodi da će određeni broj vlasnika Model S vozila dobiti mogućnost da zameni bateriju automobila i navodi da će ovaj sistem zamene biti sličan onome koji je prikazan u toku proteklog leta. Kompanija tvrdi da će zamena baterija biti dostupna samo uz zakazivanje te da će koštati manje nego pun rezervoar benzina za vrhunski sedan model. >> Pročitaj celu vest na sajtu Moto.rs << Za čitav proces potrebno je približno tri minute, ali Tesla smatra da će to vreme dodatno biti redukovano te da će trajati manje od minute. Cilj ovog programa je da se proceni potražnja za ovakvom ponudom, pa ukoliko se ovakav program pokaže popularnim, Tesla planira omogućavanje zamene baterije i na drugim lokacijama.

foto © Tesla Motors

Nastavak na Moto.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Moto.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Moto.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.