Šef Volkswagena ograničio svoja primanja

Izvor: AutoBlog, 19.Feb.2013, 12:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šef Volkswagena ograničio svoja primanja

Martin Winterkorn, šef Volkswagena, odlučio je da ograniči vlastite prihode i pored toga što je ta nemačka kompanija jedini veliki proizvođač pošteđen krize u sektoru automobila, sa ambicijom da postane broj jedan u svetu do 2018. Nadzorni odbor je njegova primanja ograničio na 14 miliona evra za fiskalnu 2012. Zahvaljujući dobrim rezultatima kompanije, prihodi njenog šefa mogli su dostići 20 miliona evra, u odnosu na 17 miliona u fiskalnoj 2011. godini. Ova mera ograničavanja plata će takođe biti primenjena i na ostalih osam članova Upravnog odbora. Istovremeno, kompanija predviđa nove bonuse za svoj menadžment ukoliko profit pređe iznos od pet milijardi evra za godinu dana.  Izvor: Seebiz.eu

Nastavak na AutoBlog...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.