Izvor: S media, 07.Feb.2010, 22:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nova Alfa zove se Đulieta
Nakon brojnih nagađanja o nazivu, naslednik 147-ice definitivno je kršten imenom Đulieta, a službeno predstavljanje zakazano je za ženevski salon.
Pojavile su se i prve službene informacije vezane uz Alfin napad na popularnu Golf klasu. Suprotno početnim informacijama, na pozadini nove kompaktne Alfe neće se nalaziti niti broj 148, niti zaposlenima omraženo ime Milano, italijanski borac u popularnom C-segmentu zvaće se Đulieta, a konačno su objavljene i prve službene >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << fotografije. Proizvodiće se isključivo u seriji s pet vrata, a temelji se na C-Evo platformi Fiat grupe, s međuosovinskim razmakom od 2630 mm.
U dužinu broji 4350, u širinu 1800 i u visinu 1460 mm, što znači da je neznatno duža, šira i viša od aktualne 147-ice, s obimom gepeka od 350 litara. U početku, ponuda motora sadržavaće dva benzinca i dva dizelaša, a svi će biti opremljeni turbopunjačima. Benzinac 1.4 TB raspolagat će sa 120, a 1.4 TB Multiair sa 170 KS, dok će dizelaši biti 1.6 JTDM sa 105, odnosno 2.0 JTDM sa 170 KS. Krajem iduće godine, Alfa će u ponudu uvrstiti i sportsku verziju Kvadrifolio Verde, okićenu značkom deteline sa četiri lista. Ona će direktno konkurisati Golfu GTI, Renou Megan RS i sličnima, a pokretaće ju četverocilindraš zapremnine 1750 čm. Zahvaljujući turbopunjaču, razvijaće srčanih 235 KS, što će biti sasvim dovoljno za remećenje planova konkurenciji.
Izvor: autoklub.hr









