Najveći skup ljubitelja Smarta

Izvor: B92, 28.Avg.2012, 13:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najveći skup ljubitelja Smarta

U belgijskom Antverpenu, 23-26. avgusta održano je godišnje okupljanje vlasnika Smarta iz celog sveta.

Na skupu je učestvovalo 1.594 vlasnika ovog malog gradskog vozila koji su stigli iz 27 zemalja. To je ujedno bilo i najveće okupljanje Smart automobila na svetu od 2000. godine, od kada se ovi skupovi organizuju.

Osim međusobnog druženja vozača, program je obuhvatao i susrete i razgovore sa stručnjacima i dizajnerima koji su projektovali novi Smart.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Prisutni su imali priliku i da testiraju Smart ForTwo na električni pogon, kao i Smart električni bicikl.

Interesantno je da su organizatori odlučili da sadnjom drveća kompenzuju emisiju CO2 koja je nastala tokom četvorodnevne vožnje Smartova po Belgiji. Naime, u saradnji sa neprofitnom organizacijom WeForest, kompanija Smart planira da posadi 5.200 stabala u Keniji.

Sledeće okupljanje ljubitelja i vlasnika Smarta održaće se u švajcarskom Lucernu, 23-25. avgusta 2013. godine.

Pročitajte o aktuelnom Smartu ForTwo.

Pročitajte o produženom Smartu kompanije Rinspeed.

Pogledajte koliko je ponekad teško uparkirati Smart.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.