Miku Šumaheru titula u Formuli 2

Izvor: AutoBlog, 06.Dec.2020, 17:23

Kako prenosi Sport Klub, Mik Šumaher je šampion Formule 2! Mladi Nemac je titulu osvojio u svojoj poslednjoj sezoni u šampionatu. Šumaher u Formulu 1 stiže kao šampion, pošto je osvojio titulu u Formuli 2 posle dramatične poslednje trke u Bahreinu. Mlađani Mik je trku za Veliku nagradu Sahira završio na 18. poziciji, pošto je u ranoj fazi napravio grešku, pa je morao na zamenu guma. Nemac prvi put, posle 15 uzastopnih trka, nije osvojio nijedan bod. Ipak, njegov rival u borbi za titulu Britanac Kalum Ajlot kroz cilj je prošao kao 10. Šumaher je na kraju sezonu završio sa 14 bodova više od svog najbližeg konkurenta. Sin legendarnog Mihaela Šumahera u narednoj sezoni voziće u Formuli 1 za Has. Pobednik poslednje trke u sezoni...

Nastavak na AutoBlog...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.