MG će se praviti u Španiji

Izvor: AutoBlog, 01.Jun.2026, 23:33

MG će se praviti u Španiji

 Kako prenosi britanski Autocar, MG automobili će se proizvoditi u Evropi prvi put posle više od decenije kada kompanija otvori novi proizvodni pogon u Španiji.Istorijski britanski brend, koji je u vlasništvu kineskog proizvođača automobila SAIC, investiraće oko 200 miliona evra (172 miliona funti) u izgradnju novog pogona u severozapadnom regionu Galicija.Tvrdi se da će nova fabrika stvoriti 2000 radnih mesta širom Evrope, a proizvodnja će početi 2028. godine.Ova priobalna lokacija odgovara logističkim kriterijumima koji će olakšati prijem komponenti morskim putem i optimizovati naknadnu distribuciju gotovih vozila na 34 evropska tržišta gde brend već ima prisustvo kroz mrežu od preko 1.300 dilera.Fabrika će imati godišnji...

Nastavak na AutoBlog...



Povezane vesti

MG najavljuje prvi proizvodni pogon u Evropi

Izvor: AutoBlog, 02.Jun.2026, 18:56

 •          MG je najavio prvi proizvodni pogon na evropskom kopnu•          Istorijski prekretnica u razvoju MG-a, koja ubrzava strategiju brenda „U Evropi, za Evropu“ •          Lociran u Galiciji, Španija, pogon će stvoriti 2.000 radnih mesta širom Evrope...

Nastavak na AutoBlog...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.