Kvjat: Pomešana su mi osećanja

Izvor: Autoportal.rs, 09.Okt.2014, 20:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kvjat: "Pomešana su mi osećanja"

Mladi Rus će u nedelju imati priliku da pokaže šta zna pred domaćom publikom, ali vozač ekipe Toro Roso ne može a da mislima ne bude fokusiran na sva dešavanja vezana za Žila Bjankija.

Vikend koji je pred nama doneće nam prvu Grand pri trku u Rusiji u istoriji Formule 1. Na stazi Soči biće i jednog domaćeg vozača. U pitanju je Danijel Kvjat iz ekipe Toro Roso. Mladi vozač kaže da ima pomešana osećanja pred trkački vikend.

"Bjankijeva >> Pročitaj celu vest na sajtu Autoportal.rs << nesreća je bio veliki šok za mene. Niko nije očekivao da čuje tako lošu vest na kraju trke. Sada želim samo dobre vesti po pitanju njegovog zdravstvenog stanja," rekao je Kvjat.

Talentovani vozač će od naredne sezone voziti za ekipu Red Bul, nakon što je Sebastijan Fetel potvrdio da napušta ovaj tim. Kvjat kaže da se nije nadao da će ovako rano u svojoj karijeri dobiti priliku da vozi F1 trku pred domaćom publikom.

"Pre deset godina, kada samo počinjao vozačku karijeru, nisam mogao ni da sanjam da će se ovako nešto dogoditi. Drago mi je da danas imamo prilike da vozimo na ovakvoj stazi i to u Rusiji," dodo je vozač Toro Roso ekipe.

I dok svet Formule 1 i dalje čeka pozitivne vesti o Žilu Bjankiju, vozači i timovi su fizički već u Rusiji, iako možda nije svima do trkanja. Zvanične kvalifikacije će biti vožene u subotu, od 13 časova po našem vremenu. U istom terminu u nedelje voziće se prva F1 trka u istoriji Rusije.

Nastavak na Autoportal.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Autoportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Autoportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.