Indija predstavila prvi model na struju

Izvor: AutoBlog, 04.Okt.2016, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Indija predstavila prvi model na struju

Indijski proizvođač Tork je spremio svoje najnovije čedo – TX6X elektičnu mašinu, koja je ujedno i prvi model ove kompanije. Međutim, važniji podatak je činjenica da se radi o prvom indijskom električnom motociklu!Prema podacima proizvođača, T6X nudi autonomiju od 100 kilometara, uz brzinu od 100 km/h, a tu je i obrtni moment od 26 Nm.Nije loše za motocikl koji je uglavnom namenjen za vožnju kroz zakrčene gradske ulice. Njegovu svestranost dodatno pojačava litijum-jonska baterija koja se za sat vremena može napuniti do 80%. Motocikl je jednostavan za upotrebu, potrebno mu je minimalno održavanje, nudi dovoljno mesta da se ispod rezervoara smesti "full-face" kaciga, ima i opcije intergrisanja "pametnog" telefona. T6X ima i...

Nastavak na AutoBlog...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.