Ima li smisla kupovati polovnjak sa više od 200.000 pređenih kilometara?

Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Maj.2021, 23:43

Ima li smisla kupovati polovnjak sa više od 200.000 pređenih kilometara?

Ako primetite plavi dim - ulje ne sagoreva i ukazuje na kvar motora, crna boja dima - ukazuje na problem sa sistemom za gorivo...

Finansijske mogućnosti svakog vozača imaju odlučujući uticaj na kupovinu tj. zamenu njegovog prevoznog sredstva. U slučaju kada neko nema mogućnost da kupi nov automobil, najčešće se odlučuje za kupovinu polovnog preko oglasa ili na nekom auto placu na kome je velika ponuda povoljnih automobila od kojih su mnogi prešli blizu ili više od 200.000 >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << kilometara.

Kako pronaći pouzdan automobil sa velikom kilometražom?

Teško! Pronaći pouzdan automobil sa velikom pređenom kilometražom je nešto kod čega je potrebno sagledati i starost vozila:

Ako je automobil star više od 10 godina i prešao preko 200.000 kilometara sigurno je da ćete češće posećivati majstora zbog manjih ili većih popravki i menjanja njegovih potrošnih delova, što može biti veoma veliko finansijsko i psihičko opterećenje. Iako vam se na prvi pogled učini kao jeftina ponuda, prvo preračunajte koliko troškova možete da imate u narednom periodu. Sa ove tačke gledišta to verovatno nije dobra kupovina.

Danas je sve češći slučaj da i noviji automobili pređu veliki broj kilometara u kratkom vremenu (npr. za 3 godine). To ne znači da je kupovina takvog automobila pogrešna. U slučaju da je redovno održavan, postoji velika verovatnoća da će i dalje biti pouzdan. Imajte u vidu da kod takvog automobila morate češće da menjate motorno ulje.

Prodavci i njihovi trikovi

Da biste izbegli mnogobrojne prevare prilikom kupovine polovnog automobila - uvek budite oprezni. Verovanje na reč nema nikakvog smisla, zato je automobil pred kupovinom potrebno detaljno pregledati i ustanoviti njegove potencijalne greške i slabe tačke. Kako biste na vreme predvideli probleme i dodatne troškove, poželjno je da ga uvek pregleda profesionalac: automehaničar ili ovlašćeni servis, koji će vam upoređivanjem podataka sa zadnjeg servisa i trenutnog stanja kilometara reći da li je broj pređenih kilometara realan ili vraćen.

Trikovi kojima se služe prodavci su na primer prikrivanje stanja amortizera, kočnica i motora, vraćanje kilometraže kako na analognim tako na digitalnim brojačima kilometara, elektronsko lažiranje postojanja vazdušnih jastuka, izključivanje upaljenih lampica na instrument tabli, piše Silux.

Na šta morate da obratite pažnju kod kupovine polovnjaka sa velikom kilometražom

Ako se, bez obzira na gore navedene činjenice, ipak odlučite za kupovinu starijeg automobila sa velikom kilometražom, dobro pročitajte ovih nekoliko saveta za kupovinu, odnosno znakova koji će vam pomoći da nagovestite stvarno stanje automobila:

 Prilikom kupovine, nemojte zanemariti ove savete, pošto vas u to može protivnom dosta koštati (novi amortizeri, kočnice, gume, rad na limariji, itd).

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.