Greko osvojio trku 2 u Monci i postao viceprvak Italije, Miljković sedmi na cilju

Izvor: AutoBlog, 20.Okt.2019, 17:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mateo Greko je pobedom na drugom sprintu u Monci stavio tačku na sezonu italijanskog TCR šampionata, a zahvaljujući svom drugom trijumfu u 2019. obezbedio je zvanje viceprvaka serije. Pilotu “kupre” su društvo na podijumu pravili 17-godišnji Jakopo Gvideti u “audiju” i Erik Skalvini u “kupri” s DSG transmisijom. Nikola Miljković je svoj drugi trkački nastup u TCR Italija završio kao sedmi, 48.120 sekundi iza pobednika. Uoči trke 2 nije padala kiša, i staza se na pojedinim sekcijama osušila, ali je na drugim ipak bila dovoljno vlažna da svih 15 učesnika startuje na pneumaticima s profilom (za razliku od trke 1, gde su vozači imali i alternativna rešenja sa slikovima). Greko je pošao s druge pozicije, iza Damjana...

Nastavak na AutoBlog...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.