Izvor: B92, 16.Jan.2013, 15:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Drag-trka na arapski način
Šta rade zaljubljenici u snažne mašne u zemlji gde je vetar formirao nepregledni peščani pejzaž? Organizuju drag-trke "nabudženih" terenaca uz peščane dine.
U Ujedinjenim Arapskim Emiratima imaju sve što je potrebno za ovu disciplinu. Velika peščana brda, dovoljne količine pristupačne nafte za gorivo i ljubav prema snažnim terenskim vozilima.
Tako su lokalni ljubitelji moćnih mašina osmislili jurnjavu modifikovanim terencima uz peščanu dinu. Pogledajte >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kako izgledaju vozila koja su pripremljena za ove trke i detalje sa takmičenja:
Vozila koja se takmiče u ovoj disiplini podeljena su u tri klase.
U jednoj su modeli koji imaju šestocilindrični motor i ručni menjač, u drugoj su vozila koja su opremljena istim takvim motorom, ali koja imaju automatski menjač, dok se u trećoj grupi nalaze terenci koje pogoni V8 agregat.
Pogledajte kako izgleda drift u Saudijskoj Arabiji.












