Cadillac: Oduvaćemo konkurenciju na Nirburgringu

Izvor: B92, 18.Mar.2018, 10:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cadillac: Oduvaćemo konkurenciju na Nirburgringu

Predsednik američkog Cadillaca Johan de Nishen dao je vrlo ambicioznu izjavu u vezi sa najavljenim novim sedanom njegove kompanije.

De Nishen je otkrio da će imati pogon na zadnjoj osovini te "zapretio" konkurenciji (Audi A4, BMW 3, Mercedes C Class, Volvo S60, Alfa Romeo Giulia) da će ostvariti najbrže vreme na stazi Nirburgring u klasi.

Trenutni rekord među sedanima sa četvora vrata na Nirburgringu drži Jaguar XE SV Project 8 sa vremenom od 7:21 minuta, ispred >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Alfa Romea Giulia Quadrifoglio, Porsche Panamere Turbo, Honde Civic Typer R.

On već nekoliko godina priča o ovom modelu, a isticao je izuzetnu važnost stvaranja konkurentnog automobila Audiju A3 i Mercedesu CLA.

Cadillac CT3 se na tržištu očekuje 2020, a pod hauboms se najavljuje paket motora od 2.0-litarskog turbo četvorocilindraša, preko 3.6-litarskog V6 i 3.0-litarskog twin-turbo V6 do 4.2-litarskog twin-turbo V8 sa 500 KS.

De Nishen je uzburkao strasti nedavnom izjavom da su za pad kupovine sedana u SAD krivi infrastruktura i mladi potrošači koji za razliku od svojih roditelja ne mare za dinamičnu vožnju i dobru upravljivost, pa se okreću SUV klasi.

On se branio izjavom da nije mislio da mladi vozači, milenijalci i tinejdžeri, ne uživaju u vožnji, već da im je bitnija udobnost od performansi.

Prioritet Cadillaca trenutno je predstavljanje XT4 SUV-a, a potom stiže sedan CT5.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.