Bosch: Prvi proizvođač auto-opreme

Izvor: B92, 02.Apr.2012, 18:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bosch: Prvi proizvođač auto-opreme

Američki časopis Fortune proglasio je Bosch najuglednijim proizvođačem automobilske opreme u svetu.

Bosch je dospeo na sam vrh nakon analize odgovora 3.855 anketiranih menadžera, rukovodilaca i analitičara iz 698 preduzeća, 58 privrednih grana i 32 zemlje.

U najcenjenije prednosti Bosch-a ubrajaju se inovacija, rukovođenje, kvalitet menadžmenta, kvalitet proizvoda i usluga i međunarodna konkurentnost.

Uz prvo mesto koje je osvojio kao proizvođač >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << automobilske opreme, Bosch je u rangiranju svih preduzeća u Nemačkoj dospeo na 5, a u Evropi na 14. mesto.

„Ovaj plasman je izuzetna čast za našu kompaniju, naše zaposlene, kupce i dobavljače", naglasio je Franc Ferenbah, predsednik poslovnog rukovodstva firme Robert Bosch GmbH.

Inače, časopis Fortune od 1997. godine objavljuje jednu od najcenjenijih rang lista u svetu „The World's Most Admired Companies” (Najuglednija preduzeća u svetu).

Pročitajte o novom Bosch-ovom digitalnom barometru za regulaciju rada motora.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.