AVEO: ČVRST MALI

Izvor: Kurir, 05.Mar.2012, 10:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

AVEO: ČVRST MALI

EuroNCAP proglasio „aveo“ za najbezbedniji automobil u svojoj kategoriji 2011. godine

Sitan, ali dinamitan!

Aveo", mali „Ševroletov" automobil od stila, proglašen je za najbezbednije vozilo u svojoj kategoriji za 2011. godinu od strane EuroNCAP, Evropskog programa za ocenjivanje novih automobila, koji je objavio rezultate za 53 nova modela automobila na evropskom tržištu.

Nova poboljšanja izvedena s ciljem >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << obezbeđenja efikasnije potrošnje goriva i smanjenja emisije štetnih gasova, plus potpuno novi informativno-zabavni sistem, čine „aveo" još privlačnijim za evropske kupce.

Štedljivi dizel

Unapređeni benzinski motor zapremine 1,4 l, na primer, troši 10 procenata manje goriva u kombinovanoj potrošnji. U prodaji je i sa turbo dizel motorom zapremine 1,3 l, prvim dizelom u malom „ševroletu". Fabrika tvrdi da je najekonomičniji nočbek u Evropi.

Bezbednosni sistemi

Opremljen je sa standardnih šest vazdušnih jastuka, zajedno sa aktivnim bezbednosnim sistemima, koji podrazumevaju kontrolu stabilnosti, kontrolu vuče, četvorokanalni sistem protiv blokiranja kočnica, sistem pojačavanja sile kočenja i elektronsku raspodelu sile kočenja.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.