Да ли је удар грома опасан за електричне аутомобиле?

Izvor: GradskeInfo.rs, 26.Sep.2023, 08:01

Да ли је удар грома опасан за електричне аутомобиле?

Питање пуњења електричног возила током грмљавине је такође једнако занимљиво. Фото: Pexels/Pixabay Страх од удара грома је неоснован у случају електричних возила. Као и код возила на бензин и дизел, каросерија возила делује као такозвани Фарадејев кавез и електрична енергија се спроводи >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << око путника.
Немачки аутомобилски клуб ADAC пише да нема посебне опасности због електричног погона. Зато је вожња електричног аутомобила безбедна чак и током грмљавине.
Међутим, ADAC упозорава да (као и код “обичних” аутомобила) након удара грома не додирујете металне делове у унутрашњости који су у директној вези са каросеријом. Већина нових путничких аутомобила ионако је углавном обложена пластиком изнутра, тако да је ризик мали.
Треба водити рачуна о томе где је метални оквир врата видљив са унутрашње стране. Питање пуњења електричног возила током грмљавине ће вероватно бити једнако занимљиво. Али ADAC јасно истиче: све док кућа или станице за пуњење имају прописану заштиту од пренапона, не би требало бити опасности. Ово се односи и на зидне инсталације за пунејње у кући и на јавне пуњаче.
Према ADAC -у, неоснован је и страх од струјног удара приликом вожње електричним аутомобилом кроз баре. Међутим, ауто-клуб наводи да “не би требало да се возите кроз воду ако не знате колико је дубока”.
Под водом могу плутати предмети које не можете да видите и можете оштетити аутомобил. Такође може доћи до кратког споја стартерског акумулатора од 12 В и тада ће се аутомобил зауставити. Проблем је у томе што стартер батерија од 12 В обично није заштићена од воде, јер мора бити приступачна.
Iznenađujuće lak način da se prevari glad

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Да ли је удар грома опасан за електричне аутомобиле? се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.