Izvor: Press, 19.Sep.2017, 10:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

STRAVIČNA SAOBRAĆAJKA: Starcu otkinuta glava!

Nikola Šumar poginuo je u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u mestu Vodice, kod Šipova. Nesreća se dogodila u noći između nedelje i ponedeljka.
Foto: Tanjug/AP
Nesreća se dogodila oko pola časa iza ponoći kada je Šumara udario automobil "audi 80" koji je vozio Marko Savković (20), takođe iz Vodica.
Koliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << je bio jak udar govori i podatak da je nesretnom starcu tom prilikom otkinuta glava.
- Šumar je glavom udario u šajbu, a scene na mestu nesreće su bile jezive. Jadnom čoveku je doslovno od udara otkinuta glava, koja je ostala u automobilu – pojasnio je izvor blizak istrazi.
Meštani pomenutog sela pričaju da je Šumar u poslednje vreme imao narušeno mentalno zdravlje.
- Viđao sam ga kako hoda po selu, a volio je i malo više popiti. Osim toga bio je dobar i pošten čovek, sa kojim niko nije imao problema – priča jedan od meštana.
Kaže da Šumar nikada nije radio, ali da je bio vredan poljoprivrednik koji je imao je na stotine ovaca i goveda.
- Živeo je sa sinom i snahom, a mislim da mu je jedan sin poginuo za vreme rata – rekao je pomenuti meštanin.
Meštani i za mladića koji je vozio auto kažu da je uzoran i da nikada nije divljao automobilom, niti pravio probleme.
- Marko je dobar momak, završio je neki zanat u Banjaluci i zaposlio se. Od plate je uštedeo i kupio automobil i viđao sam ga kako se voza, ali nikada nije pravio probleme – pričaju meštani.
Mira Miletić, sekretar Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka rekla je da je uviđaj obavila dežurni tužilac Gordana Radujko, zajedno sa pripadnicima Policijske stanice za bezbednost saobraćaja Šipovo.
- Dežurni tužilac naredila je da se preduzmu sve potrebne radnje s ciljem da se utvrdi uzrok tragedije, kao i da se izvrši obdukcija tela stradalog pešaka - rekla je Miletićeva.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.