Priprema se novi Audi A4

Izvor: Autoportal.rs, 25.Feb.2015, 15:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Priprema se novi Audi "A4"

Nemačka limuzina sprema se da debituje u novoj verziji. Datum je zakazan za sajam u Frankfurtu koji se održava u septembru, a testiranja se već uveliko obavljaju u Nemačkoj.

Nova generacija Audija "A4" trebalo bi da početkom jeseni bude predstavljena javnosti. Testiranja se trenutno sprovode u Nemačkoj, o čemu svedoče i ove špijunske fotografije test-modela. Ono što je posebno zanimljivo jeste široka, i malo neobična, ponuda agregata koju član "VW" grupe >> Pročitaj celu vest na sajtu Autoportal.rs << priprema.

Ako je verovati proizvođaču za novi "A4" priprema se sedam TFSI agregata i dodatnih šest TDI dizelaša. Osnovna verzija TSFI benzinca imaće zapreminu od 1.4 litara i 125 konjskih snaga, što je po svim merilima nedovoljno snage za ovu limuzinu.

Kada su dizelaši u pitanju dominira dvolitarski TDI agregat snage od 125 do 220 konjskih snaga. Većina motora je i do sada bila u ponudi za model "A4" ali čudan izbor je TDI zapremine 3.0 litara koji daje 218 konjskih snaga, dve manje od najjačeg dvolitarskog motora.

Biće tu i hibridne verzije koja će nositi oznaku "e-tron" a koja će kombinovati dvolitarski TDI agregat sa 190 konja snage zajedno sa električnim motorom i njegovih 136 konja čime se ukupna snaga svodi na nekih 300 konjskih snaga.
Pogledaj vesti o: Audi

Nastavak na Autoportal.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Autoportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Autoportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.