Izvor: B92, 15.Jul.2008, 19:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fabrika autodelova u Svilajncu
Svilajnac -- Nemačka kompanija Reum i slovenački Grah potpisali su predugovor s lokalnim vlastima u Svijalncu o izgradnji fabrike autodelova.
Đelić je najavio i izgradnju mosta koji bi povezao Svilajnac sa Koridorom 10
Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić je nakon potpisivanja predugovora kazao da će fabrika u Svilajcu proizvoditi autodelove za Audi, BMV, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Mercedes i Folksvagen i godišnje izvoziti robu vrednu 50 miliona evra.
"Ne možemo konkretnije pokazati građanima Svilajnca, Pomoravlja i Srbije šta je to Evropa. Taj investitor je čekao da se vidi da postoji jedna jasno opredeljena, evropska vlada u Beogradu i jedna proevropska vlast ovde u Svilajncu", kazao je Đelić.
Fabrika, u koju će biti investirano deset miliona evra, imaće 300 zaposlenih. Đelić je rekao da je Reum vodeća firma u srcu automobilske industrije Evrope, Baden Virtermbergu kod Štutgarta.
Potpredsednik vlade najavio je da i će u saradnji s drugim ministrima razmotriti mogućnost izgradnje Industrijskog parka u Svilajncu. On je najavio i izgradnju mosta koji bi povezao Svilajnac sa Koridorom 10, što će biti samo početak obnove kapaciteta tog mesta.






