Izvor: Blic, 23.Dec.2009, 12:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ćerke poginule, roditelji teško povređeni
Lozovik - Daliborka S. (15) i njena dve godine mlađa sestra Katarina, rodom iz Lozovika kod Velike Plane, poginule su juče u 6.05 sati u saobraćajnoj nesreći kod Okučana u Hrvatskoj kada je „audi A6”, kojim je upravljao njihov otac Bojan S. (33), udario u saobraćajni znak, a zatim u banderu.
Devojčice su s ocem Bojanom i majkom Tanjom (31) putovale iz Vićence, a u nesreći su njihovi roditelji teško povređeni. Tanja S. je u životnoj opasnosti >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i prebačena je u bolnicu u Slavonski Brod, dok je Bojan S. hospitalizovan u Novoj Gradiški.
Kako „Blic” saznaje, porodica je u noći između utorka i srede „audijem A6” krenula iz Vićence u Lozovik, gde su planirali da provedu božićni odmor. Međutim, kod čvora Okučani, na autoputu Zagreb-Beograd, kako se pretpostavlja, Bojan S. je izgubio kontrolu nad vozilom i „audi” je skrenuo na travnjak, proklizao, udario u saobraćajni znak koji upozorava na skretanje ka Okučanima, a zatim i u banderu. Od siline udarca stub na kome je bio saobraćajni znak je prelomljen, a veći njegov deo pao je na vozilo i usmrtio devojčice koje su se nalazile na zadnjem sedištu. Na mesto nesreće ubrzo su došle ekipe Hitne pomoći, policije i vatrogasci koji su iz smrskanog automobila izvadili teško povređene njihove roditelje. Bojan S. i njegova supruga su prevezeni u bolnicu u Novoj Gradiški, a Tanja je zbog teškog stanja prebačena u Slavonski Brod. Kako saznajemo, u životnoj je opasnosti.
U domu porodice Bojana S. u Lozoviku, u Ulici 15. maja, tuga, plač i neverica. Bojanovi roditelji Dragana i Živorad, baba i deda, očekivali su u sredu pre podne unuke kada je stigla vest o tragediji.
- Prvo sam čuo vest na televiziji o nesreći. Nisam obratio pažnju. Ni na kraj pameti mi nije bilo da su Bojan i njegovi najmiliji stradali... Pre par sati čuo sam se telefonom sa Bojanom. Najgore mu je, kaže, što Tanji, koja leži na hirurškom odeljenju bolnice u Slavonskom Brodu, još nisu rekli da su deca poginula. Sestrić mi je rekao da je izgubio kontrolu nad „audijem” kada je proklizao. Seća se samo kada je udario u prvi znak, betonsku oznaku koja pokazuje izlazak sa autoputa - tihim glasom priča Bojanov ujak.
Njegova sestra, Bojanova majka Dragana, jeca za unukama, koje su tek zakoračile u život.
- Moje unuke nisu želele da odu u Italiju i trebalo je da ih vidim prvi put od kada su se pre četiri meseca preselile u Vićencu. Bile su zlatne... Želele su da ostanu u Lozoviku, ali su moj sin i snaha radili u Italiji i hteli su da im se ćerke pridruže. Otputovale su u Italiju 28. avgusta i tamo krenule u školu - kroz plač priča Bojanova majka Dragana S.
Ona se nada da će Bojan i Tanja, koji su teško povređeni, preživeti.
- Sin me je zvao u ponedeljak i nije želeo da mi kaže kada će krenuti iz Italije da ne bih brinula. Samo mi je rekao „u sredu ili četvrtak”. Planirali su da sledećeg vikenda idu na svadbu rođaka, kome su iz Gradiške, jezivom igrom sudbine, pošto su njega u imeniku jedinog našli da se preziva kao i mi, javili za nesreću. Nameravali su da ovde ostanu do 10. januara. Ali nisu došli... Samo su mi javili da je u Hrvatskoj bila nesreća... Bojan i Tanja su povređeni, a moje unuke mrtve - tihim glasom nastavlja da priča Dragana S.
Komšije i rođaci kažu da je Bojan pre nekoliko godina otišao u Italiju gde je radio na građevini. Supruga Tanja je sa ćerkicama ostala kod njegovih roditelja u Lozoviku. Brinula je o Daliborki i Katarini, ali se posle nekog vremena pridružila suprugu u Vićenci i zaposlila. Ćerke su ostale kod babe i dede, a Bojan i Tanja su odlučili da im se deca, pre početka ove školske godine pridruže u domu u Italiji. Katarina je krenula u srednju školu, a Daliborka je da trebalo da završi osnovnu.
Baka devojčica, dok stoji na dovratku još neomalterisane kuće, pokazuje sliku unučica i jedva čujnim glasom kaže:
- Ovo je trebalo da im bude prvi raspust kod kuće, posle polugodišta u Italiji.
Lekari se bore za život majke
NOVA GRADIŠKA - Tanja S. je posle ukazane pomoći u bolnici u Novoj Gradiški, prebačena u Slavonski Brod, na Odeljenje neurohirurgije u tamošnjem zdravstvenom centru, a njene povrede su opasne po život. Njen suprug Bojan S. nije životno ugrožen, ali je u šoku i smešten je na odeljenju hirurgije novogradiške bolnice, rekao je doktor Dražen Oršulić.
On je pojasnio da Tanja ima prelom lobanje, potres mozga, prelom leve ključne kosti, jednog rebra, nagnečenje grudnog koša. Bojan ima prelom desne podlaktice, nagnečenje lica, ruku, povrede čela te više ogrebotina.









