Izvor: B92, 25.Jan.2013, 10:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Audi A3 Sedan
Maskirani prototip buduće sedan verzije Audija A3 fotografisan je tokom zimskih testiranja u Evropi. Premijera prve limuzine iz A3 porodice očekuje se na nekom velikih auto-salona u 2013. godini.
Kao osnova za Audi A3 Sedan poslužio je koncept koji je predstavljen na sajmu automobila u Ženevi, 2011. godine.
Serijski model ne bi trebalo mnogo da se razlikuje konceptne verzije, a sudeći prema otkrivenim delovima test prototipa, konačni model imaće izmenjen >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izgled prednjeg branika.
Kao i na konceptu, serijski A3 Sedan imaće farove sa LED tehnologijom, dok će se na završetku poklopca prtljažnika nalaziti mali integrisani spojler.
Poput najnovijeg Audija A3 u hečbek varijanti, i sedan će biti postavljen na Volkswagenovu MQB platformu, a očekuje se da će novi model biti dugačak oko 4,44 m, širok oko 1,84 m i visok oko 1,40 m.
Audi A3 Sedan imaće na raspolaganju motore koje koristi hečbek. Reč je o četriri benzinca u rasponu od 105 do 180 ks, i dve 2.0 litarske TDI jedinice, sa 150 i 184 ks.
Pored ručnog menjača, kupcima će biti dostupan i automatski menjač sa duplim kvačilom, a određeni modeli imaće u ponudi i Audijev quattro pogon.
Audi A3 Sedan trebalo bi da se nađe u prodajnim salonima do kraja 2013, a datum njegove premijere još uvek nije poznat. Kada se pojavi na tržištu, najveći rival će mu biti Mercedesova nova kompaktna limuzina, model CLA.
Pročitajte o novom Audiju A3 Sportback.
Pročitajte više o Mercedesu CLA.
Pogledaj vesti o: Audi
















