EURO 2016: Grizman odveo Francusku u finale

Izvor: N1 televizija, 07.Jul.2016, 22:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentacije Francuske i Portugal sastaće se u nedelju u 21 čas finalu Evropskog prvenstva.

Francuska je večeras u Marselju pobedila Nemačku sa 2:0, a junak velikog trijumfa bio je dvostruki strelac Antoan Grizman.

Francuska je dva puta bila učesnik odlučujućeg meča i oba puta je osvajala kontinentalnu titulu - 1984. i 2000. godine, dok je Portugal 2004. u finalu poražen od Grčke. >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija <<

Domaći su bolje počeli meč u Marselju i u 7. minutu Nojer je odlično intervenisao posle pokušaja Antoan Grizmana.

Međutim, kako je vreme prolazilo "panceri" su bili mnogo bolji rival. U 14. minutu šutirao je Emre Džan, ali je golman Hugo Loris sjajno intrvenisao. Nemci su kontrolisali ritam, bili mnogo konkretniji, ali nekoliko minuta dobre igre Francuza bilo im je dovoljno da dođu u prednost.

Najpre je Grizman u 41. minutu šutirao pored desne stative, već u sledećem napadu zapretio je Olivije Žiru, koji je sam krenuo ka Manuelu Nojeru, ali ga je Benedikt Hevedes stigao i izblokirao u

poslednjem trenutku.

Ipak, na odmor je otišlo sa prednošću "Galskih petlova", a najveći krivac je Bastijan Švajnštajger .

Iskusni Nemac je u 46. minutu, posle centaršuta, igrao rukom i sudija je pokazao na penal.

Siguran izvođač bio je Grizman. Lopta je otišla u jednu, a Nojer u drugu stranu. Bio je to tek drugi

primljeni gol "pancera". Zanimljivo, oba puta su savladani sa bele tačke.

U nastavku utakmice Francuska je opreznom igrom čuvala kapitalnu prednost, dok su Nemci nisu

srljali, već su strpljivo čekali svoju šansu. Ali nisu je dočekali.

U 72. minutu Pol Pogba je na levoj strani prevario Škodrana Mustafija, a posle njegovog centaršuta

Nojer je prstima loptu spustio pravo ispred Grizmana, kojem nije bilo teško da duplira prednost svog

tima - 2:0. Bio je ovo šesti gol najboljeg strelca šampionata.

U sledećem napadu defanzivac "pancera" Džošua Kimik je pogodio mesto gde se spajaju prečka i

stativa.

Do kraja utakmice Nemačka je imala još nekoliko solidnih šansi, međutim, rezultat se nije menjao.