Srbija ponovo najbolja na svetu!

Izvor: B92, 29.Avg.2011, 10:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muška kadetska reprezentacija Srbije drugi put uzastopno osvojila je titulu svetskog prvaka.

Srbija je u finalu XII SP 2011. u Argentini, u Baija Blanki, savladala Španiju sa 3:2 (25:23, 25:19, 28:30, 14:25, 15:11), posle 115 minuta igre. Uroš Kovačević, kapiten Srbije, proglašen je za najboljeg igrača šampionata.

On je bio i najbolji pojedinac našeg tima na meču sa Španijom, zabeležio je čak 28 poena. Odličan je bio i Katić sa 18. Neverovatan učinak imao je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mladi Španac Viljena, čak 48 poena.

'Zlatni kadeti', koji su sada objedinili titule prvaka Evrope i sveta, se iz Argentine vraćaju u utorak.

Utakmicu u dvorani Osvaldo Kasanova posmatralo je 3500 gledalaca, a sudili su Ernan Gonsalo Kasamikela iz Argentine i Amin Ibrahim Al Traifi iz Saudijske Arabije.

Izabranici Milana Đuričića slavili su posle trilera koji je trajao dva časa i u kojem su se Španci jednom vratili 'sa ivice'. Srbija je vodila sa 2:0 u setovima, posle izvanredne igre i imala meč loptu u trećem setu. Taj period igre završen je rezultatom 30:28, rival je uspeo da dobije i četvrti set.

Odluka je pala u petom, u kojem je Srbija vodila sa 9:4, a Španci uspeli da stignu do 9:7. Ipak, finiš je pripao našem timu koji je mirnijom i boljom igrom stigao do 15:11 i druge uzastopne titule Svetskog prvaka.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (28), MEDIĆ (20), ILINČIĆ, BRĐOVIĆ (7), Č. STANKOVIĆ, KATIĆ (18), OKOLIĆ (9), POPOVIĆ, M. STANKOVIĆ (2), PANTIĆ, ŽARKOVIĆ (1), BLAGOJEVIĆ (2). TRENERI: MILAN ĐURIČIĆ I MILIVOJE RADISAVLJEVIĆ

Bronzane medalje osvojili su Kubanci, pobedivši u 'malom finalu' Francusku sa 3:0 (25:18, 25:17, 25:21).

Uroš Kovačević je i najkorisniji igrač šampionata, a zanimljivo je da među ostalim nagrađenima nema naših odbojkaša, po dva individualna priznanja pripala su reprezentativcima Španije, Kube i Francuske.