Džeko ‘kopirao’ Tadića, Siti pobedom krenuo u odbranu titule (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 17.Avg.2014, 20:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester sitija pobedom su krenuli u odbranu titule pošto su u gostima bili bolji od Njukasla rezultatom 0:2 (0:1).   Strelci za Siti bili su Silva u 39. i Aguero u 90. minutu. Gosti su od samog početka krenuli silovito, već u četvrtom minutu Jovetić je sjajnom loptom pronašao Džeka, ali je Krul odlično intervenisao. Potom je Nasri pokušao sa dvadesetak metara, ali je Krul lepom paradom odbio loptu u korner. Siti je do vođstva došao u 39. minutu kada je akciju započeo Jaja Ture prelepim pasom do Džeka, koji petom ostavlja do Silve, a ovaj šalje loptu kroz Krulove noge.  Njukasl je u drugom delu igre zaigrao znatno ofanzivnije, prvu šansu imao je Gufran, a najbolju je propustio rezervista Perez koji je 15 minuta pre kraja izašao sam na Harta, ali je šutirao za malo pored gola. U nadoknadi vremena, Sisoko je ostao sam na 16 metara posle povratne Kabelje, ali je šutirao preko gola. U poslednjim trenucima utakmice, Aguero je postavio konačnih 0:2. Prošao je po levom boku, šutirao u prvi ugao, Krul odbija samo loptu do njega, a Argentinac iz drugog pokušaja šalje loptu u drugi ugao. Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta, dok Matija Nastasić nije bio ni na klupi. Premijer liga – 1. kolo Liverpul – Sautempton 2:1 (1:0) (Sterling 23, Staridž – Klajn 56) Njukasl – Mančester siti 0:2 (0:1) (Silva 39, Aguero 90) Subota: Mančester junajted – Svonsi 1:2 (0:1) (Runi 53 – Ki 28., Sigurdson 72) Lester – Everton 2:2 (1:2) (Uloa 22, Vud 86 – Mekgidi 20, Nejsmit 45) KPR – Hal Siti 0:1 (0:0) (Čester 52) Stouk – Aston Vila 0:1 (0:0) (Vejman 50) VBA – Sanderlend 2:2 (1:1) (Berahino pen 42, 74 – Katermol 5, Larson 85) Vest Hem – Totenhem 0:1 (0:0) (Dajer 90+2) Arsenal – Kristal Palas 1:2 (1:1) (Hangeland 35 – Košćielni 45+1, Remzi 90+1) Ponedeljak: 21.00 Barnli – Čelsi hotsport.rs Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu. Gol koji se retko viđa: Golman Go Iglsa savladao svog kolegu na drugoj strani (VIDEO)Kralj se vratio: Federer pokorio SinsinatiSerena Vilijams dala savet Ani Ivanović