Fudbal uživo: Švajcarska sjajna u Splitu

Izvor: RTS, 15.Avg.2012, 22:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka protiv Argentine, Engleska protiv Italije, Švedska protiv Brazila i Francuska protiv Urugvaja. Španija na ekskurziji u Portoriku.

22.03 - Mesi povećava prednost Argentine na meču u Frankfurtu. Sada je 2:0 za "gaučose".

22.02 - Holandija je preokrenula rezultat u meču sa Belgijom. Pogotke za Holanđane postigli su Narsing i Huntelar.

22.01 - Stevanović duplira prednost Bosne i Hercegovine u meču sa Velsom.

21.54 - Drugim pogotkom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Eduarda, Hrvatska smanjila prednost Švajcarske na 2:3.

21.49 - Makedonija vodi na utakmici sa Litvanijom sa 1:0.

21.37 - Švajcarci stigli i do trećeg pogotka u Splitu. Hrvatska - Švajcarska 1:3.

21.34 - U samom finišu prvog poluvremena Argentina je povela protiv Nemačke autogolom Kedire.

21.32 - Na meču Škotske i Australije trenutno je rezultat 1:1. Poveli su gosti preko Brešana, a izjednačenje Škotima doneo je Rouds.

21.31 - "Gordi albion", nakon pogotka Džagelke, anulirao prednost viceprvaka Evrope.

21.21 - Pogotkom Danijele De Rosija, Italija vodi protiv Engleske sa 1:0.

21.20 - Vels gubi od selekcije Bosne i Hercegovine sa 1:0. Pogodak za naše zapadne susede postigao je Vedad Ibišević.

21.19 - Na poluvremenu, Švajcarska vodi protiv Hrvatske sa 2:1.

21.11 - Belgija pogotkom Benteke iz 20. minuta vodi u duelu sa Holandijom.

20.42 - Brazil od 38. minuta vodi u meču sa Švedskom. Pogodak za "karioke" postigao je Leandro Damijao.

20.01 - Reprezentacije Rusije i Obale Slonovače odigrale su nerešeno 1:1. Rusija je stigla u vođstvo pogotkom Džagoeva u 55. minutu, da bi Maks Gradel poravnao rezultat 22 minuta kasnije.

14.44 - Zlatan Ibrahimović neće igrati protiv Brazila zbog povrede koju je zaradio u debiju u dresu Pari Sen-Žermena. Oseća se sve bolje, Šveđani ne žele da rizikuju.

14.27 - Engleski selektor Roj Hodžson najavio čak šest debitanata za meč protiv Italije.

13.46 - Selektor fudbalske reprezentacije Argentine Alehandro Sabelja zatražio je od navijača i medija da ostave Lionela Mesija na miru.

Nemačka igra protiv Argentine u poslednjoj proveri pred početak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Španci tvrde da je to, u stvari, prvi ozbiljan test za igrače Reala i Barselone ove sezone, jer će na teren istrčati Ozil, Kedira, Mesi, Maskerano, De Marija i Iguain.

Očekuje se da će Joakim Lev i Alehandro Sabela na teren u Frankfurtu poslati najbolju igrače.

Englezi i Italijani u utakmici koju su prozvali "Dan mrmota" igraju revanš meč sa prošlog Evropskog prvenstva. Obe ekipe su veoma oslabljene jer Ćezare Prandeli ne može da računa na igrače Juventusa, dok je Roj Hodžson u Švajcarsku doputovao bez pola tima.

Brazilci pravo sa olimpijskih igara dolaze u Švedsku i sa praktično istim timom, koji predstavlja okosnicu ekipe koja će igrati na Svetskom prvenstvu u Brazilu. U napadu Nejmar i najmanje četiri promene u odnosu na tim koji je igrao finale u Londonu.

Za Švedsku, sva je prilika, neće igrati Zlatan Ibrahimović.

Didije Dešam počinje proces obnove francuske reprezentacije. Igraju u Bijaricu protiv Urugvaja, koje će nastupiti bez Luisa Suareza i Kavanija.

Španci su na ekskurziji u Portoriku, Hrvatska na Poljudu protiv Švajcarske.