Zvezda rutinski protiv Voše, 25.000 navijača pozdravilo Stankovića

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Feb.2020, 05:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu ekipu Vojvodine sa 2 : 0, u derbi utakmici 22. kola Linglong Superlige. Dejan Stanković prvi put predvodio ekipu na stadionu "Rajko Mitić", na kojem se okupilo oko 25.000 domaćih navijača. Ben i Gobeljić postigli golova za Zvezdu, koja je odmakla drugoplasiranom Partizanu na 13 bodova prednosti.

Zvezda nije blistala protiv Vojvodine, ali je zasluženo trijumfovala >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 2 : 0 i osvojila nova tri boda u Linglong Superligi.

Na stadionu "Rajko Mitić" okupilo se oko 25.000 navijača, koji su došli da pruže podršku novom strategu crveno-belih Dejanu Stankoviću, pošto je ovo bio njegov prvi meč na klupi crveno-belih na domaćem terenu.

Zvezda je bila bolji rival, zasluženo je došla do pobede kojom je stekla 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Crveno-beli su do prednosti stigli u 18. minutu, kada je Ben iskoristio nespretnu reakciju odbrane Novosađana i veoma pribranim udarce savladao golmana Rockova.

Domaća ekipa imala je još nekoliko opasnih napadau prvih 45 minuta, a najbliži pogotku bio je mladi Gavrić, koji je u 30. minutu pogodio stativu.

Vojvodina je u nastavku pokušala ofanzivnijim pristupom da dođe do izjednačenja, ali je ostala sa igračem manje na terenu u 61. minutu, kada je drugi žuti karton zaradio Miodrag Gemović.

Samo nekoliko minuta kasnije Marko Gobeljić je postigao prelep pogodak i na najbolji mogući način iskoristio Zvezdinu brojčanu prednost na terenu.

Do kraja meča nije viđeno previše uzbuđenja - Vojvodina sa igračem manje nije uspevala da ugrozi protivnički gol, dok je Zvezda, očigledno zadovoljna prednošću, mirno privela meč kraju.

Naredno kolo Superlige igra se već u sredu, kada će Zvezda biti gost u Inđiji, dok Vojvodina na svom terenu čeka ekipu Radnčikog iz Niša.