UŽIVO: Nigerija - Argentina 2:3 (77. minut), BiH - Iran 2:0 (77. minut)! Pjanić povećava vođstvo

Izvor: Vesti-online.com, 25.Jun.2014, 20:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lionel Mesi postigao je četiri gola u dosadašnjem delu šampionata

Argentinci će i ovaj meč da igraju sa tri špica, Mesijem, Aguerom i Iguainom.

74. minut - Opet je Musa bio u šansi, šutirao je, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ali ništa od het-trika.

73. minut - Nema uzbuđenja. Argentinci u laganom ritmu privode meč kraju, dok se i Nigerijcima ne žuri jer su se i oni plasirali u osminu finala.

63. minut - Mesi izlazi iz igre. Na terenu je Alvarez. Selektor Sabadelj želi da odmori prvu zvezdu tima.

62. minut - Šansa za Nigeriju posle smušene intervencije odbrane "gaučosa", ali je Romero odbranio.

55. minut - Gonzalo Iguain ima novu šansu za Argentinu, ali neće gol napadača Napolija.

52. minut - Napadi u talasima Argentinaca.

50. minut - Di Marija opet preti iz daljine, ali je golman Enijama odbio loptu u korner. GOOOL - Markus Roho je kolenom zahvatio loptu i doveo "gaučose" u vođstvo.

47. minut - GOOOOL - 2:2. Opet je Ahmed Musa sjajno prošao odbranu Argentine i izjednačio. Asistirao mu je Emunike.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena.

45+1. minut - Slobodan udarac za Argentinu sa 30 metara zbog faula nad Mesijem. GOOOL - Lionel Mesi postiže gol iz slobodnog udarca. Ovim pogotkom Mesi se izjadnačio sa klupskim drugom iz Barselone Nejmarom, sa četiri gola.

44. minut - Mesi je šutirao iz slobodnog udarca, ali je oprezan golman Nigerijaca.

38. minut - Gužva u šesnaestercu Argentine, ali nema gola za Nigeriju.

37. minut - Aguero je povređen, umesto njega u igri je Laveci.

33. minut - Aguero pokušava, ali samo korner za Argentinu.

31. minut - Di Marija pokušava iz daljine, ali brani golman Nigerije Enijama.

29. minut - Mesi se spetljao u šesnaestercu Nigerija, pa je propala šansa za "gauočose".

26. minut - Preti Nigerija preko Odemivingea.

20. minut - Umalo je Musa zatresao svoju mrežu posle centaršuta Mesija.

15. minut - Argentina ima veći posed lopte u nogama.

9. minut - Velika šansa za Iguanina, ali je šutirao neprecizno.

8. minut - Igra se ofanzivno na obe strane. Ako je suditi po startu utakmice očekuje nas goleada.

4. minut - GOOOL - Ahmed Musa izjednačuje. Samo što su krenuli sa centra, Nigrijci su izjdnačili. Kakav početak susreta. Prvi put u istoriji SP da je su na meču obe selekcije dale gol u prvih pet minuta.

3. minut - GOOOL - Mesi za 1:0. Di Marija je pogodio stativu, a na odbijenu loptu naleteo je Mesi i zakucaoi loptu u mrežu.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

NIGERIJA: Enijama, Amrose, Jobo, Ošaniva, Omeruo, Onazi, Mikel, Babatunde (od 65. Učebo), Musa, Odemvinge, Emunike.

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Fernandez, Garaj, Roho, Maskerano, Gago, Di Marija, Mesi (od 63. Alvarez), Iguain, Aguero (od 37. Laveci).

Edin Džeko postigao je sjajan gol protiv Irana

Četa Karlosa Keiroša primila je samo jedan gol u dosadašnjem delu SP, i to od Mesija u 91. minutu, a BIH juri istorijsku prvu pobedu na SP.

72. minut - Iran napada, ali je BiH sve bliže istorijskoj prvoj pobedi na SP.

59. minut - GOOOL - BiH vodi 2:0. Strelac Miralem Pjanić. Greška odbrane Irana.

55. minut - Iranci pokušavaju da izjednače. Njima treba pobeda da bi se plasirali u osmini finala.

44. minut - Ibišević šutira sa 20 metara, ali lopta je otišla pored gola.

33. minut - Iranci napadaju posle primljenog gola. Sve češće su ispred Begovića.

25. minut - Umalo izjednačenje, Iranci su pogodili prečku, Šojai je sa pet metara uspeo da pogodi prečku, a ne mrežu.

23. minut - GOOOL - Edin Džeko 1:0 za BIH. Sjajan gol sa 20-ak metara posle solo prodora.

20. minut - U poslednjih nekoliko minuta sv eopasniji Iranci.

13. minut - Miralem Pjanić je izveo slobodan udaraca, ali je pogodio samo živi zid.

11. minut - Slobodan udaraca sa 16 metara za BiH.

9. minut - Centriao je Sušić, Džeko zahvatio loptu glavom, ali je golman lako zsutavio šut napadača Mančester Sitija.

4. minut - Edin Džeko je imao odličnu priliku, ali nema promene rezultata. Sjajno je odbranio Hađiđi.

SASTAVI

BiH: Begović, Vrsajević, Sunjić, Spahić, Kolašinac, Bešić, Hadžić, Pjanić, Sušić, Ibišević, Džeko.

IRAN: Hađiđi, Hoseini, Sadeđi, Montazeri, Poladi, Nekunam, Tejmurian, Šojai, Dežagah, Hajsafi, Čohanedžad.