Masters uživo: Novak već u polufinalu!

Izvor: RTS, 09.Nov.2012, 17:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Masters uživo: Novak već u polufinalu!

Novak Đoković osvajanjem prvog seta protiv Tomaša Berdiha obezbedio polufinale Mastersa u Londonu. Duel počeo oko 15.30, a kretanje rezultata možete pratiti na sajtu RTS-a.

16.10 - Berdih dolazi do prednosti u drugom setu. 

16.04 - Novak osvaja prvi set.  

15.59 - Berdih smanjuje na 5:2. Nole servira za set.

15.55 - Ekspresno, Đoković stiže do 5:1, Berdih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << servira za opstanak u setu. 

15.50 - Brejk za Novaka, i velika prednost od 4:1. 

15.45 - Đoković osvojio gem i poveo sa 3:1. 

15.40 - Đoković poveo sa 2:1 u prvom setu. 

15.30 -  Počeo meč u Londonu.

Po kombinatorici sistema takmičenja koji se primenjuje na završnom turniru, čak i poraz sa jedim osvojenim setom vodi našeg tenisera do polufinala.Ali prvi reket sveta Novak Đoković je izjavio da ne razmišlja o kombinatorici već će igrati na pobedu.

Na drugoj starani, Tomaš Berdih mora dobiti meč sa 2:0 kako bi osigurao plasman.

Ni statistika dosadašnjih susreta ne ide Čehu u prilog. Đokoviću i Berdihu je ovo dvanaesti susret, a Čeh do sada ima samo jednu pobedu. Berdih je pobedio Đokovića u polufinalu Vimblodna 2010. godine u tri seta 6:3, 7:6, 6:3. Poslednji duel je dobio Đoković na turniru u Šangaju kada je slavio sa 6:3,6:4.

U drugom meču singlova, koji se igra od 20.45, sastaju se Britanac Endi Mari i Francuz Žo-Vilfred Tsonga. Mariju je takođe dovoljan jedan set da bi se plasirao u finale, dok je Tsongi ostala šansa da do polufinala dođe samo ako pobedi Marija 2:0, a Đoković savlada Berdiha bez izgubljenog seta.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.