Ljajić kao Mihin džoker, Fiorentina preokrenula na 4:2!

Izvor: Blic, 13.Feb.2011, 16:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Fiorentine su savladali Palermo sa 4:2 u veoma uzbudljivoj utakmici 25. kola Serije A. Čovek odluke je bio sjajni Adem Ljajić, koji je zaslužan za pobedonosne golove "viole"!

Fiorentina je na put krenula praćena pričama o smeni trenera Siniše Mihajlovića, čija se klupa dodatno uzdrmala već u 7. minutu kada je Pastore doneo prednost domaćinu.

Radost zbog izjednačujućeg gola Đilardina iz 36. minuta nije dugo trajala, jer je Noćerino iskoristio novu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nesmotrenost odbrane gostiju na samom startu drugog poluvremena, kada je glavom vratio vođstvo svom timu.

Kamporeze je uspeo da ponovo izjednači, a zatim je na scenu stupio Adem Ljajić. Srpski reprezentativac je 60-ak sekundi po ulasku na teren potvrdio sjajnu formu idealnim centaršutem, koji je u sopstvenu mrežu smestio Bovo - 2:2 u 78. minutu.

Lopta bi sigurno završila u golu i da Bovo nije intervenisao, jer je išla pravo na Đilardina, ali se Ljajić desetak minuta kasnije potrudio da upiše asistenciju i svom igraču.

Sjajno je prošao po boku, oslobodio se čuvara i perfektno uposlio preciznog Montoliva za vrednih 4:2, Mihajlovićev ostanak na klupi i novu naznaku da je srpska reprezentacija dobila pravog plejmejkera kog čeka već godinama.

Serija A, 25. kolo:

Palermo - Fiorentina 2:4

(Pastore 7, Noćerino 48 - Đilardino 36, Kamporeze 70, Bovo 78ag, Montolivo 88)

(Kavani 50p, 83)

Tabela: Milan 52, Napoli 49, Inter 44, Lacio 42, Udineze 40, Palermo 40, Roma 39, Juventus 38, Kaljari 32, Fiorentina 32, Kjevo 31, Bolonja 29, Đenova 28, Sampdorija 27, Parma 26, Leće 24, Katanija 23, Breša 22, Ćezena 21, Bari 14

Povezane vesti: Ljajić: Nema straha, ne bežim od odgovornosti Ljajić povredio koleno na treningu Ljajić pred debijem u startnoj postavi Ljajić debituje protiv Lacija Trener Fiorentine prezadovoljan dolaskom Ljajića

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.